Sena AKSOY


Avukat Sena AKSOY 1992 Düzce doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Düzce'de tamamlamıştır. Lisans eğitimi için Ankara'ya gelerek 2014 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2014 - 2015 yılları arasında Ankara Barosu'na bağlı olarak staj eğitimini tamamlamış ve 2015 yılında avukatlık ruhsatını almıştır.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilen, "Enerji Hukuku" ve "Bilişim Hukuku" konularına ilişkin eğitim seminerlerine katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.
Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen sertifika programını başarı ile tamamlayarak Sermaye Piyasalarının Yönetimi konularında eğitim almıştır.
Ankara Barosu'nun avukat ve stajyer avukatlar için düzenlemiş olduğu "Tüketici Hukuku" seminerine katılarak Tüketici Mahkemeleri ve Hakem Heyetleri'nde görülen dava ve işler hakkında eğitim almış ve bu eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazanmıştır.
Ankara Barosu tarafından gerçekleştirilen "Ceza Muhakemeleri Kanunu" seminerine katılarak, ceza davalarının soruşturma ve kovuşturma aşamalarında hizmet vermek üzere Ankara Barosu'nun gönüllü avukat listesine kaydolmuştur.
2016 yılından beri Hayat Hukuk & Danışmanlık Bürosu'nda, özellikle; iş hukuku, tüketici hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında avukat ve danışman olarak çalışmaktadır. 

 

İletişim Bilgileri;
E-mail   : senaaksoy@hayathukuk.com.tr
Telefon : 0312 222 12 40

Sayfamızı Paylaşın